Aktuellt

Sjörättsligt skadeståndsansvar

Mats Löfström, tal i plenisalen den 24.6.2015 c. kl. 20.00.
Mats Löfström
24.06.2015 kl. 09:13

Ledamot Adlercreutz inlägg i debatten om Sipiläs regeringsprogram

3.6 2015
Anders Adlercreutz
04.06.2015 kl. 14:13

Ledamot Blomqvist tal i plenum gällande Sipiläs regeringsprogram

2.6 2015
Thomas Blomqvist
04.06.2015 kl. 13:19

Ledamot Henrikssons anförande i plenum gällande Sipiläs regeringsprogram

2.6 2015
Anna-Maja Henriksson
04.06.2015 kl. 13:14

Ledamot Löfströms inlägg i debatten om Sipiläs regeringsprogram

2.6 2015
Mats Löfström
03.06.2015 kl. 10:01

Nylunds inlägg i debatten om regeringsprogrammet

2.6 2015
Mats Nylund
03.06.2015 kl. 09:41

Gruppanföranden

Planen för de offentliga finanserna

Responsdebatt 28.6.2021 där gruppanförandet hölls av ledamot Veronica Rehn-Kivi.
28.06.2021 kl. 15:00

Statsrådets utrikes- och säkerhetspolitiska redogörelse, responsdebatt

Gruppanförande hållet av ledamot Joakim Strand.
09.06.2021 kl. 15:00

Interpellation om reformen av social- och hälsovårdstjänsterna

Gruppanförande 1.6.2021 hållet av ledamot Veronica Rehn-Kivi.
01.06.2021 kl. 15:00

Statsrådets redogörelse om den riksomfattande trafikplanen 2021-2032

Gruppanförande hållet av ledamot Sandra Bergqvist.
26.05.2021 kl. 15:00

Statsrådets redogörelse om planen för de offentliga finanserna 2022–2025

Ledamot Veronica Rehn-Kivi höll Svenska riksdagsgruppens anförande.
19.05.2021 kl. 14:58

Interpellation om linjen i den ekonomiska politiken

Gruppanförande framfört av gruppordförande Anders Adlercreutz.
18.05.2021 kl. 15:00

Finansutskottets betänkande om EU:s egna medel

Gruppanförande hållet av ledanot Eva Biaudet.
11.05.2021 kl. 15:00