Aktuellt

Sjörättsligt skadeståndsansvar

Mats Löfström, tal i plenisalen den 24.6.2015 c. kl. 20.00.
Mats Löfström
24.06.2015 kl. 09:13

Ledamot Adlercreutz inlägg i debatten om Sipiläs regeringsprogram

3.6 2015
Anders Adlercreutz
04.06.2015 kl. 14:13

Ledamot Blomqvist tal i plenum gällande Sipiläs regeringsprogram

2.6 2015
Thomas Blomqvist
04.06.2015 kl. 13:19

Ledamot Henrikssons anförande i plenum gällande Sipiläs regeringsprogram

2.6 2015
Anna-Maja Henriksson
04.06.2015 kl. 13:14

Ledamot Löfströms inlägg i debatten om Sipiläs regeringsprogram

2.6 2015
Mats Löfström
03.06.2015 kl. 10:01

Nylunds inlägg i debatten om regeringsprogrammet

2.6 2015
Mats Nylund
03.06.2015 kl. 09:41

Gruppanföranden

Interpellation om invandringspolitiken och ekonomin 

Gruppanförande 20.10.2021, Anders Norrback
20.10.2021 kl. 15:04

Remissdebatt om budgetpropositionen för 2022

Gruppanförande 28.9.2021. Talet hållet av ledamot Anders Adlercreutz.
28.09.2021 kl. 13:00

Redogörelsen om den inre säkerheten

Gruppanförande 21.9.2021, ledamot Mats Löfström.
21.09.2021 kl. 14:59

Remissdebatt om statsrådets försvarsredogörelse

Gruppanförande hållet 16.9.2021 av riksdagsledamot Anders Adlercreutz.
16.09.2021 kl. 15:49

Statsrådets redogörelse om behoven att reformera integrationsfrämjandet

Gruppanförande 15.9.2021. Anförandet framfördes av ledamot Sandra Bergqvist.
15.09.2021 kl. 15:30

Den utvecklingspolitiska redogörelsen för de kommande valperioderna 

Gruppanförande 14.9.2021 hållet av ledamot Eva Biaudet.
14.09.2021 kl. 15:00

Statsrådets redogörelse om den riksomfattande trafiksystemplanen för 2021–2032

Gruppanförande hållet av ledamot Mikko Ollikainen.
01.07.2021 kl. 11:00