Aktuellt

Finland ger bistånd till det globala vaccinationsarbetet

Veronica Rehn-Kivi
12.12.2019 kl. 13:40

Bergqvist gläds över pengar till Pargasleden

Sandra Bergqvist
12.12.2019 kl. 13:39

Långsiktigt arbete ger resultat

Julklappspengar till bland annat Viexpo och museiskeppet Vega
Anna-Maja Henriksson
12.12.2019 kl. 13:36

Adlercreutz nöjd med extra budgetpott

Pengar för Ung Företagsamhet och kurser i svenska för vårdpersonal
Anders Adlercreutz
12.12.2019 kl. 13:34

Jämställdhet prioriteras

Vi vinner alla på ett mer jämställt samhälle
Thomas Blomqvist
12.12.2019 kl. 17:12

SFP godkände regeringsmedverkan

Svenska riksdagsgruppen
09.12.2019 kl. 13:56

Gruppanföranden

Statsrådets meddelande till riksdagen om en förändring i regeringens parlamentariska bas

Gruppanförande, Svenska riksdagsgruppen, Anna-Maja Henriksson
19.06.2017 kl. 13:12

Remissdebatt om planen för de offentliga finanserna 2018 – 2021

Gruppanförande 3.5.2017, Svenska riksdagsgruppen, Mats Nylund
03.05.2017 kl. 14:16

Interpellation om regeringens social- och hälsovårdsreform

Gruppanförande, Anna-Maja Henriksson, Svenska riksdagsgruppen 4.4. 2017
04.04.2017 kl. 15:00

Interpellation om nedskärningarna i yrkesutbildningen

Gruppanförande 15.3 2017, Mikaela Nylander, Svenska riksdagsgruppen
15.03.2017 kl. 15:00

Regeringens försvarspolitiska redogörelse

Svenska riksdagsgruppens ordförande Stefan Wallin 8.3.2017
08.03.2017 kl. 15:04

Remissdebatt om landskapsmodellen

Gruppanförande, Veronica Rehn-Kivi, Svenska riksdagsgruppen 7.3 2017
07.03.2017 kl. 15:00