Aktuellt

HEMSIDAN UPPDATERAS UNDER APRIL MÅNAD

Svenska riksdagsgruppen består efter riksdagsvalet 2019 av följande ledamöter:
Svenska riksdagsgruppen
23.04.2019 kl. 08:50

Vi kan bättre.

Svenska riksdagsgruppens alternativa budget 2019
Svenska riksdagsgruppen
07.11.2018 kl. 14:44

Svenska riksdagsgruppens tio teser om utbildning

Godkända på riksdagsgruppens sommarmöte 27.8.2018
Svenska riksdagsgruppen
28.08.2018 kl. 14:36

Lantmäteriutbildning på svenska

Anna-Maja Henriksson
06.04.2018 kl. 13:27

Gruppanföranden

Interpellation om sjukhusnätverket

Gruppanförandet hållet av ledamot Henrik Wickström.
igår kl. 15:03

Aktualitetsdebatt om skolfred och skoltrygghet      

Gruppanförande hållet av ledamot Ollikainen.
17.04.2024 kl. 14:59

Interpellation om regeringens regionalt diskriminerande politik

Gruppanförande  håkllet av ledamot  Anders Norrback.
20.03.2024 kl. 15:12

Aktuell debatt om Ukraina

Gruppanförande hållet av ledamot Anders Norrback.
21.02.2024 kl. 15:00

Interpellation om det kaos på arbetsmarknaden som orsakats av regeringen

Gruppanförandet hållet av ledamot Otto Andersson
20.02.2024 kl. 15:29

Riksdagens öppningsdebatt 13.2 2024

Gruppanförande hållet av ledamot Otto Andersson.
13.02.2024 kl. 15:00