Politik

59057_t.jpg

Förändringarna i arbetslivet. Statsrådets framtidsredogörelse, del 1.

Gruppanförande, Thomas Blomqvist, Svenska riksdagsgruppen 20.6.2017
Svenska riksdagsgruppen
Publicerad 20.06.2017 kl. 15:00
59024_t.jpg

Statsrådets meddelande till riksdagen om en förändring i regeringens parlamentariska bas

Gruppanförande, Svenska riksdagsgruppen, Anna-Maja Henriksson
Svenska riksdagsgruppen
Publicerad 19.06.2017 kl. 13:12
58661_t.jpg

Statsministerns upplysning om förändringarna i den utrikes- och säkerhetspolitiska samt i den EU-politiska omvärlden.

Gruppanförande, Stefan Wallin, 31.5.2017.
Svenska riksdagsgruppen
Publicerad 31.05.2017 kl. 15:00
58161_t.jpg

Remissdebatt om planen för de offentliga finanserna 2018 – 2021

Gruppanförande 3.5.2017, Svenska riksdagsgruppen, Mats Nylund
Svenska riksdagsgruppen
Publicerad 03.05.2017 kl. 14:16

Interpellation om regeringens social- och hälsovårdsreform

Gruppanförande, Anna-Maja Henriksson, Svenska riksdagsgruppen 4.4. 2017
Svenska riksdagsgruppen
Publicerad 04.04.2017 kl. 15:00
SFP, Nylands valkrets
SFP, Helsingfors valkrets
SFP, Nylands valkrets
SFP, Vasa valkrets
Ålands riksdagsledamot, Landskapet Ålands valkrets
SFP, Nylands valkrets
SFP, Vasa valkrets
SFP, Vasa valkrets
SFP, Egentliga Finlands valkrets